5 informacji jak zadbać o bhp - szkolenie bhp

usługi bhp białystok

Co to jest BHP?

Outsourcing BHP cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym uznaniem. Zapoznanie pracowników z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy to główny cel szkolenia BHP. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kurs BHP muszą przejść wszystkie osoby, które zdec

5 informacji jak zadbać o bhp - szkolenie bhp usługi bhp białystok
ydowały się podpisać umowę o pracę. Taki kurs nie jest ważny dożywotnio, dlatego trzeba go powtarzać w pewnych odstępach czasu. Szkolenie wstępne BHP odbywa się bezpośrednio przed przystąpieniem do pracy. Należy pamiętać, że częstotliwość kursów zależy w dużej mierze od rodzaju zawodu.

Mowa tu nie tylko o nadzorach

Jedną z najbardziej popularnych form świadczenia usług stał się outsourcing bhp. Jest to forma współpracy specjalistycznej firmy zajmującej się kwestiami bezpieczeństwa i higieny pracy z inną firmą, poszukującą takich usług. Mowa tu nie tylko o nadzorach warunków pracy. Firmy outsourcingowe prowadzą również szkolenia bhp i szkolenia przeciwpożarowe. Nierzadko podejmują się też, w ramach usługi kompleksowej, prowadzenia szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Jest to korzystne rozwiązanie dla pracodawców i dla pracowników.

Częstotliwość i długość trwania takich szkoleń

W Polsce pracodawca jest zobowiązany do regularnego organizowania szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy dla swoich pracowników. Częstotliwość i długość trwania takich szkoleń zależy od branży i konkretnych stanowisk zajmowanych przez pracowników. W ostatnim czasie outsourcing bhp staje się coraz bardziej popularny i każdego roku z tego rozwiązania korzysta coraz więcej firm. Dla zaoszczędzenia czasu oraz większej efektywności i jakości takiego szkolenia warto rozważyć powierzenie szkolenia bhp dla twoich pracowników firmie zewnętrznej.

Rodzaje szkoleń BHP

Outsourcing BHP jest wykorzystywany zarówno przez małe, jak i duże firmy. Wielu pracodawców korzysta z tego rozwiązania w sytuacji, gdy potrzebują szybko przeprowadzić szkolenie nowych pracowników. Należy mieć na uwadze, że każdy kto przystępuje do pracy powinien mieć wykonany kurs BHP. Warto dodać, że kurs BHP nie jest ważny bezterminowo, dlatego niestety po pewnym czasie należy szkolenie powtórzyć. W Polsce można wyróżnić szkolenia wstępne oraz szkolenia okresowe. Przed dopuszczeniem pracownika do pracy jest organizuje się wstępne szkolenia BHP.